293D336X5016D2TE3
Electro-Films (EFI) / Vishay
293D336X5016D2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 293D336X5016D2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 293D336X5016D2TE3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 33UF 16V 5% 2917
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Type:Molded
Tolerance:±5%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TANTAMOUNT®, 293D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):700 mOhm
Detailed Description:33µF Molded Tantalum Capacitors 16V 2917 (7343 Metric) 700 mOhm
Capacitance:33µF