293D106X0025C2TE3
Vishay Precision Group
293D106X0025C2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 293D106X0025C2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 293D106X0025C2TE3
Manufacturer Vishay
Description Cap Tant Solid 10uF 25V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.5 Ohm 125?? T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 37062 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TANTAMOUNT®, 293D
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Other Names:718-1044-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:34 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.5 Ohm
Detailed Description:10µF Molded Tantalum Capacitors 25V 2312 (6032 Metric) 1.5 Ohm
Capacitance:10µF