26506-SIV
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26506-SIV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26506-SIV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26506-SIV |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | LAMP MAGNIFIER 3 DIOPTER 115V 9W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 9 lbs (4.1kg) |
|---|---|
| Voltage: | 115V |
| Series: | MaxiVue |
| Mounting Type: | Edge Clamp |
| Lens Style/Size: | 3 Diopter (1.75x), 6.90" L x 4.20" W (175.26mm x 106.68mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Lamp/Magnifier Type: | Lamp, Magnifier |
| Cord Length: | 5' (1.52m) |
| Color: | Ivory |
| Bulb: | Fluorescent, 9W (3) |
| Arm: | 35.00" (889.0mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26506-SIV, use the request quote form to request 26506-SIV pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26506-SIV.The price and lead time for 26506-SIV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26506-SIV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
