26505-ESL-XL5
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26505-ESL-XL5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26505-ESL-XL5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26505-ESL-XL5 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | LAMP MAGNIFIER 2.25X LED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $176.54 | $167.56 | $161.575 | $160.378 | $159.181 | |
Specifications
Data sheet
| Weight: | 5 lbs (2.3kg) |
|---|---|
| Voltage: | 115V |
| Series: | MightyVue Pro |
| Other Names: | 243-1284 |
| Mounting Type: | Edge Clamp |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lens Style/Size: | 5 Diopter (2.25x), 6.20" L x 7.50" W (157.48mm x 190.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Lamp/Magnifier Type: | Lamp, Magnifier |
| Cord Length: | - |
| Color: | Black |
| Bulb: | LED, White (60) |
| Arm: | 36.00" (914.4mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26505-ESL-XL5, use the request quote form to request 26505-ESL-XL5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26505-ESL-XL5.The price and lead time for 26505-ESL-XL5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26505-ESL-XL5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

