26505-MX5
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26505-MX5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26505-MX5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26505-MX5 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | LAMP MAGNIFIER 2.25X LED |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $146.45 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 5 lbs (2.3kg) |
|---|---|
| Voltage: | 100 ~ 240V |
| Series: | Mighty Vue |
| Other Names: | 243-1293 |
| Mounting Type: | Edge Clamp |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lens Style/Size: | 5 Diopter (2.25x), 6.50" x 4.00" (165.10mm x 101.60mm) |
| Lamp/Magnifier Type: | Lamp, Magnifier |
| Cord Length: | - |
| Color: | White |
| Bulb: | LED, White (60) |
| Arm: | 34.00" (863.6mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26505-MX5, use the request quote form to request 26505-MX5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26505-MX5.The price and lead time for 26505-MX5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26505-MX5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

