26501-SCP
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26501-SCP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26501-SCP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26501-SCP |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | LAMP MAGNIFIER 3 DIOPT 115V 22W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage: | 115V |
| Series: | ProVue |
| Other Names: | 243-1044 26.501-SCP 26501SCP |
| Mounting Type: | Edge Clamp |
| Lens Style/Size: | 3 Diopter (1.75x), 5.00" (127.00mm) Diameter |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Lamp/Magnifier Type: | Lamp, Magnifier |
| Cord Length: | 5' (1.52m) |
| Color: | Copper |
| Bulb: | Fluorescent, 22W |
| Arm: | 45.00" (1143.0mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26501-SCP, use the request quote form to request 26501-SCP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26501-SCP.The price and lead time for 26501-SCP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26501-SCP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

