26501-XL35
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26501-XL35 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26501-XL35 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26501-XL35 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | PROVUE SOLAS MAGNIFYING LAMP XL3 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $109.08 | $107.262 | $105.444 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $101.808 | $98.172 | $96.718 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage: | 100 ~ 240V |
|---|---|
| Series: | ProVue Solas |
| Other Names: | 243-1393 |
| Mounting Type: | Edge Clamp |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lens Style/Size: | 5 Diopter (2.25x), 5.00" (127.00mm) Diameter |
| Lamp/Magnifier Type: | Lamp, Magnifier |
| Cord Length: | - |
| Color: | White |
| Bulb: | LED, White (60) |
| Arm: | 36.00" (914.4mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26501-XL35, use the request quote form to request 26501-XL35 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26501-XL35.The price and lead time for 26501-XL35 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26501-XL35.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

