25SVPK33M
Panasonic
25SVPK33M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25SVPK33M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 25SVPK33M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 33UF 20% 25V SMD
(In US Dollars)
1500 pcs3000 pcs4500 pcs10500 pcs15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:OS-CON™, SVPK
Ripple Current @ Low Frequency:41mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:820mA @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:P122123TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):35 mOhm
Detailed Description:33µF 25V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 35 mOhm 1000 Hrs @ 125°C
Capacitance:33µF