25PJV270M8X10.5
Rubycon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25PJV270M8X10.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 25PJV270M8X10.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 25PJV270M8X10.5 |
|---|---|
| Manufacturer | Rubycon |
| Description | CAP ALUM POLY 270UF 20% 25V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.074 | $0.939 | $0.906 | $0.872 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Type: | Hybrid |
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Series: | PJV |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 96mA @ 120Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 1.92A @ 100kHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Other Names: | 1189-4302 1189-4302-2 1189-4302-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 125°C |
| Lead Spacing: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25 mOhm |
| Detailed Description: | 270µF 25V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 25 mOhm 4000 Hrs @ 125°C |
| Capacitance: | 270µF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 25PJV270M8X10.5, use the request quote form to request 25PJV270M8X10.5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 25PJV270M8X10.5.The price and lead time for 25PJV270M8X10.5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 25PJV270M8X10.5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

