25PHV220M8X10.5
Rubycon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25PHV220M8X10.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 25PHV220M8X10.5
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM POLY 220UF 20% 25V SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Hybrid
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:PHV
Ripple Current @ Low Frequency:145mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.9A @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:1189-4296-1
Operating Temperature:-55°C ~ 135°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:4000 Hrs @ 135°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):22 mOhm
Detailed Description:220µF 25V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 22 mOhm 4000 Hrs @ 135°C
Capacitance:220µF