252B124B40NA
Buy 252B124B40NA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 252B124B40NA
Manufacturer CTS Electronic Components
Description JOYSTICK 120K OHM 2 AXIS TH
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:Square - 0.815" L x 0.807" W x 0.957" H (20.70mm x 20.50mm x 24.30mm)
Series:252
Rotation Angle:40°
Resistance:120 kOhms
Power (Watts):0.0125W
Detailed Description:2 Axis 120 kOhms Through Hole Joystick Potentiometer 40° 0.0125W