250S130VZR
Hamlin / Littelfuse
250S130VZR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 250S130VZR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 250S130VZR
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description PTC RESET FUSE 60V 130MA 2SMD
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Max:60V (250V Int)
Type:Polymeric
Time to Trip:2s
Thickness (Max):0.126" (3.20mm)
Size / Dimension:0.240" L x 0.272" W (6.10mm x 6.90mm)
Series:POLY-FUSE®, 250S
Resistance - Post Trip (R1) (Max):20 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min):4 Ohms
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:2-SMD
Other Names:F3778DKR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 60V (250V Int) 130mA Ih Surface Mount 2-SMD
Current - Trip (It):260mA
Current - Max:3A
Current - Hold (Ih) (Max):130mA