24ST200U
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 24ST200U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 24ST200U
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description PTC RESET FUSE 24V 2A STRAP
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:24V
Type:Polymeric
Time to Trip:4s
Thickness (Max):-
Size / Dimension:-
Series:POLY-FUSE®, ST
Resistance - Post Trip (R1) (Max):100 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):30 mOhms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Strap
Operating Temperature:-
Mounting Type:User Defined
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 24V 2A Ih User Defined Strap
Current - Trip (It):4.4A
Current - Max:100A
Current - Hold (Ih) (Max):2A