23K640T-I/SN
Micrel / Microchip Technology
23K640T-I/SN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 23K640T-I/SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 23K640T-I/SN
Manufacturer Microchip
Description 23K640 Series 2.7 V to 3.6 V 64 kbit SPI Bus Low-Power Serial SRAM SOIC-8
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 16439 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Breakdown:8-SOIC
Standards:Volatile
Software:64Kb (8K x 8)
Shell Style:2.7 V ~ 3.6 V
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Reverse Recovery Time (trr):20MHz
Polarization:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Isolation:SRAM
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Manufacturer Part Number:23K640T-I/SN
Interface:SPI Serial
Description:IC SRAM 64KBIT 20MHZ 8SOIC