2322 662 93114
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2322 662 93114 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2322 662 93114 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2322 662 93114 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | PTC RESET FUSE 600V 175MA RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 600V |
|---|---|
| Type: | Ceramic |
| Time to Trip: | 7s |
| Thickness (Max): | - |
| Size / Dimension: | 0.512" Dia x 0.217" T (13.00mm x 5.50mm) |
| Series: | - |
| Resistance - 25°C (Typ): | 10 Ohms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Other Names: | 232266293114 BC1377 PTCTL7MR100SBC |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.709" (18.00mm) |
| Detailed Description: | Ceramic PTC Resettable Fuse 600V 175mA Ih Through Hole Radial, Disc |
| Current - Trip (It): | 400mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 175mA |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2322 662 93114, use the request quote form to request 2322 662 93114 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2322 662 93114.The price and lead time for 2322 662 93114 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2322 662 93114.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




