2322 661 97203
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2322 661 97203 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2322 661 97203 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2322 661 97203 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | PTC RESET FUSE 300V 150MA 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 300V |
|---|---|
| Type: | Ceramic |
| Time to Trip: | 3s |
| Thickness (Max): | 0.142" (3.60mm) |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.394" W (7.20mm x 10.00mm) |
| Series: | - |
| Resistance - 25°C (Typ): | 10 Ohms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Other Names: | BC1571DKR |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Detailed Description: | Ceramic PTC Resettable Fuse 300V 150mA Ih Surface Mount 2-SMD |
| Current - Trip (It): | 250mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 150mA |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2322 661 97203, use the request quote form to request 2322 661 97203 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2322 661 97203.The price and lead time for 2322 661 97203 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2322 661 97203.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


