22759/41-16-9CS2341
Buy 22759/41-16-9CS2341 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 22759/41-16-9CS2341
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description HOOK-UP DUAL WALL STRND 16AWG
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:16 AWG
Voltage:600V
Series:MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0813
Ratings:-
Other Names:266827-000
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.009" (0.23mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.077" (1.96mm)
Features:-
Detailed Description:16 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/29 White 600V