22759/41-18-9CS2620
Buy 22759/41-18-9CS2620 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 22759/41-18-9CS2620
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description HOOK-UP DUAL WALL STRND 18AWG
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18 AWG
Voltage:600V
Series:MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0813
Ratings:-
Other Names:211185-000
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.009" (0.23mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.070" (1.78mm)
Features:-
Detailed Description:18 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/30 White 600V