2220J0160123KXR
Knowles Syfer
2220J0160123KXR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2220J0160123KXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220J0160123KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.012UF 16V X7R 2220
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.012µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2220 (5750 Metric)
Capacitance:0.012µF