2220J0160123KFR
Buy 2220J0160123KFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220J0160123KFR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 2220
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:16V
Tolerance:0.012µF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:High Reliability
Ratings:-
Polarization:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:2220J0160123KFR
Lead Style:0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Epoxy Mountable, High Temperature
Failure Rate:-
Expanded Description:0.012µF ±10% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%