20SEP100M
Panasonic
20SEP100M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20SEP100M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 20SEP100M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 100UF 20% 20V T/H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:20V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:OS-CON™, SEP
Ripple Current @ Low Frequency:166mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:3.32A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:P16305
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):24 mOhm
Detailed Description:100µF 20V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 24 mOhm 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:100µF