20021323-00028T4LF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20021323-00028T4LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 20021323-00028T4LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN RCPT 28POS SMD B/E GOLD
(In US Dollars)
2850 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Solder
Style:Board to Board
Series:Minitek 127® 20021323
Row Spacing - Mating:0.050" (1.27mm)
Pitch - Mating:0.050" (1.27mm)
Packaging:Tube
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Number of Rows:2
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:28
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Mated Stacking Heights:-
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insulation Material:Plastic
Insulation Height:0.087" (2.20mm)
Insulation Color:Black
Ingress Protection:-
Features:-
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:28 Position Receptacle, Bottom Entry Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold