195D686X0004Y2T
Electro-Films (EFI) / Vishay
195D686X0004Y2T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 195D686X0004Y2T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 195D686X0004Y2T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 68UF 4V 20% 2910
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Series:TANTAMOUNT®, 195D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2910 (7227 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Size Code:Y
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:68µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4V 2910 (7227 Metric)
Capacitance:68µF