195D685X9004S2T
Electro-Films (EFI) / Vishay
195D685X9004S2T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 195D685X9004S2T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 195D685X9004S2T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 6.8UF 4V 10% 1507
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Series:TANTAMOUNT®, 195D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1507 (3718 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Size Code:S
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.056" (1.42mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:6.8µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4V 1507 (3718 Metric)
Capacitance:6.8µF