1825E153K501KHT
Knowles NOVACAP
1825E153K501KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1825E153K501KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1825E153K501KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 0.015UF 500V 1825
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±10% 500V Ceramic Capacitor 1825 (4564 Metric)
Capacitance:0.015µF