1812SC103MAT1A
AVX Corporation
1812SC103MAT1A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812SC103MAT1A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812SC103MAT1A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 1812
Data sheet
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±20% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:10000pF