1812N222K202NX080T
Knowles NOVACAP
1812N222K202NX080T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1812N222K202NX080T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1812N222K202NX080T
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 2200PF 2KV C0G/NP0 1812
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:1763-1129-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:2200pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:2200pF