15KPA30CATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
15KPA30CATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15KPA30CATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 15KPA30CATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 30V 50.7V P600
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:50.7V
Voltage - Breakdown (Min):33.51V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:P600, Axial
Other Names:1655-1923-1
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):297.8A