152D567X9010S2B
Buy 152D567X9010S2B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 152D567X9010S2B
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Hermetically Sealed
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Series:TANTALEX®, 152D
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:S
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:560µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10V Axial
Capacitance:560µF