152D477X9006R2B
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 152D477X9006R2B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 152D477X9006R2B
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6V
Type:Hermetically Sealed
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Series:TANTALEX®, 152D
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:R
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:470µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 6V Axial
Capacitance:470µF