1210Y0634P70CAT
Knowles Syfer
1210Y0634P70CAT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1210Y0634P70CAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210Y0634P70CAT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 4.7PF 63V C0G/NP0 1210
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7pF ±0.25pF 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
Capacitance:4.7pF