1210Y0633P90DFR
Knowles Syfer
1210Y0633P90DFR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1210Y0633P90DFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210Y0633P90DFR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 3.9PF 63V C0G/NP0 1210
(In US Dollars)
16000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±0.5pF
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9pF ±0.5pF 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Capacitance:3.9pF