1206Y2500223KXR
Buy 1206Y2500223KXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206Y2500223KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:250V
Tolerance:0.022µF
Thickness (Max):X7R (2R1)
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:FlexiCap™
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ratings:AEC-Q200
Polarization:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:1206Y2500223KXR
Lead Style:0.063" (1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Failure Rate:-
Expanded Description:0.022µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1206 (3216 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%