1206E104K250KHT
Knowles NOVACAP
1206E104K250KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206E104K250KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206E104K250KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 0.1UF 25V 1206
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.064" (1.63mm)
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±10% 25V Ceramic Capacitor 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.1µF