1206D821J251KHT
Knowles NOVACAP
1206D821J251KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206D821J251KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206D821J251KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1206
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.064" (1.63mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Series:-
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:820pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:820pF