12061C102MA12A
AVX Corporation
12061C102MA12A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 12061C102MA12A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 12061C102MA12A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Features:-
Detailed Description:1000pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:1000pF