12061C102KAT4A
AVX Corporation
12061C102KAT4A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 12061C102KAT4A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 12061C102KAT4A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
(In US Dollars)
30000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1000pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:1000pF