12061A101MAT2A
AVX Corporation
12061A101MAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 12061A101MAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 12061A101MAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 100PF 100V NP0 1206
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±20% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:100pF