1203410507
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1203410507 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1203410507 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1203410507 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CSE M12 CAT6A RJ45 8P XC MA STR |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $270.77 | $261.74 | $243.688 | |||
Specifications
Data sheet
| Usage: | Cat6a |
|---|---|
| Shielding: | Shielded |
| Series: | 120341 |
| Other Names: | 120341-0507 E26E06020M150 WM17316 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Length: | 49.21' (15.00m) |
| Detailed Description: | Cable Assembly Circular 08 pos Male to RJ45, 8p8c 49.21' (15.00m) |
| Connector Type: | Circular 08 pos Male to RJ45, 8p8c |
| Color: | Blue |
| Cable Type: | Round |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1203410507, use the request quote form to request 1203410507 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1203410507.The price and lead time for 1203410507 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1203410507.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

