1203410502
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1203410502 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1203410502 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1203410502 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CORDSET M12 TO RJ45 CAT6A BLUE P |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $112.44 | $105.824 | $102.517 | $95.903 | $90.612 | |
Specifications
Data sheet
| Usage: | Cat6a |
|---|---|
| Shielding: | Shielded |
| Series: | 120341 |
| Other Names: | 120341-0502 E26E06020M020 WM17332 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Length: | 6.56' (2.00m) |
| Detailed Description: | Cable Assembly Circular 08 pos Male to RJ45, 8p8c 6.56' (2.00m) |
| Connector Type: | Circular 08 pos Male to RJ45, 8p8c |
| Color: | Blue |
| Cable Type: | Round |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1203410502, use the request quote form to request 1203410502 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1203410502.The price and lead time for 1203410502 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1203410502.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

