1115B 8"X10"
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1115B 8"X10" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1115B 8"X10" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1115B 8"X10" |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE ALUM FOIL 203X254MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.14 | $2.806 | $2.525 | $2.301 | $2.076 | |
| 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $1.863 | $1.571 | $1.493 | $1.436 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 8.000" (203.00mm) |
|---|---|
| Type: | Shielding Sheet |
| Thickness - Overall: | 0.007" (0.18mm) |
| Shape: | - |
| Series: | 1115 |
| Other Names: | 1115 8"X10" 1115B8X10 3M1115E 80611455298 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Aluminum Foil |
| Length: | 10.000" (254.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Conductive, Single Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1115B 8"X10", use the request quote form to request 1115B 8"X10" pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1115B 8"X10".The price and lead time for 1115B 8"X10" depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1115B 8"X10".We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





