1115B X 1"
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1115B X 1" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1115B X 1" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1115B X 1" |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE ALUM FOIL 25.4MMX55M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $81.36 | $76.277 | $72.718 | $68.65 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 1.000" (25.40mm) |
|---|---|
| Type: | Shielding Tape |
| Thickness - Overall: | 0.007" (0.18mm) |
| Shape: | - |
| Series: | 1115 |
| Other Names: | 0-00-51128-57039-5 051128-57039 1115 X 1" 1115B 1115BX1 3M1115C 7100043205 80-6114-5525-6 80611455256 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Aluminum Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length: | 180.000' (55.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Conductive, Single Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1115B X 1", use the request quote form to request 1115B X 1" pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1115B X 1".The price and lead time for 1115B X 1" depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1115B X 1".We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





