109BF24MD2
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 109BF24MD2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 109BF24MD2
Manufacturer Sanyo Denki
Description BLOWER 120X32MM 24VDC LOCK
(In US Dollars)
40 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Weight:0.595 lb (269.89g)
Voltage Range:20.4 ~ 27.6VDC
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.441 in H2O (110.0 Pa)
Size / Dimension:Square/Rounded - 120mm L x 120mm H
Series:Scirocco Ace 120
RPM:1900 RPM
Power (Watts):3.84W
Operating Temperature:-4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
Noise:44.0 dB(A)
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lifetime @ Temp.:40000 Hrs @ 60°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Sensor
Fan Type:Blower
Current Rating:0.160A