0ZCB0035FF2G
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZCB0035FF2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZCB0035FF2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0ZCB0035FF2G |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | PTC RESET FUSE 16V 350MA 1210 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 16V |
|---|---|
| Type: | Polymeric |
| Time to Trip: | 200ms |
| Thickness (Max): | 0.032" (0.80mm) |
| Size / Dimension: | 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm) |
| Series: | 0ZCB |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max): | 1.3 Ohms |
| Resistance - Initial (Ri) (Min): | 320 mOhms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Other Names: | 0ZCB0035FF 507-1488-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Detailed Description: | Polymeric PTC Resettable Fuse 16V 350mA Ih Surface Mount 1210 (3225 Metric) |
| Current - Trip (It): | 700mA |
| Current - Max: | 40A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 350mA |
| Approvals: | cURus, TUV |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0ZCB0035FF2G, use the request quote form to request 0ZCB0035FF2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0ZCB0035FF2G.The price and lead time for 0ZCB0035FF2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0ZCB0035FF2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
