0ZCA0005FF2E
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZCA0005FF2E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0ZCA0005FF2E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0ZCA0005FF2E |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | PTC RESET FUSE 60V 50MA 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 60V |
|---|---|
| Type: | Polymeric |
| Time to Trip: | 1.5s |
| Thickness (Max): | 0.033" (0.85mm) |
| Size / Dimension: | 0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm) |
| Series: | 0ZCA |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max): | 50 Ohms |
| Resistance - Initial (Ri) (Min): | 3.6 Ohms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Other Names: | 0ZCA0005FF 507-1476-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Detailed Description: | Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 50mA Ih Surface Mount 1206 (3216 Metric) |
| Current - Trip (It): | 150mA |
| Current - Max: | 10A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 50mA |
| Approvals: | cURus, TUV |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0ZCA0005FF2E, use the request quote form to request 0ZCA0005FF2E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0ZCA0005FF2E.The price and lead time for 0ZCA0005FF2E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0ZCA0005FF2E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
