0TLN110.X
Buy 0TLN110.X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0TLN110.X
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CRTRDGE 110A 170VDC CYLINDR
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:170V
Size / Dimension:1.594" Dia x 4.189" L (40.50mm x 106.40mm)
Series:POWR-GARD® TLN
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminals
Other Names:TLN 110
TLN110
TLN110.X
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:110A