0TLN080.V
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0TLN080.V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0TLN080.V
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CRTRDGE 80A 170VDC CYLINDR
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:170V
Size / Dimension:1.063" Dia x 3.748" L (27.00mm x 95.20mm)
Series:POWR-GARD® TLN
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminals
Other Names:TLN 80
TLN080
TLN080.V
TLN80
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:80A