0896FB15A0100E
Johanson Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0896FB15A0100E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0896FB15A0100E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0896FB15A0100E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson |
| Description | Baluns Transformer, Smd, 863 Mhz, 928 Mhz, 50Ohm, 100Ohm, 1.5 Db, 0805 Rohs Compliant: Yes |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.43 | $0.388 | $0.35 | $0.342 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Return Loss (Min): | 11.7dB |
| Phase Difference: | 180° ±15° |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 712-1473-1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss (Max): | 1.5dB |
| Impedance - Unbalanced/Balanced: | 50 / 100 Ohm |
| Frequency Range: | 863MHz ~ 928MHz |
| Detailed Description: | RF Balun 863MHz ~ 928MHz 50 / 100 Ohm 0805 (2012 Metric) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0896FB15A0100E, use the request quote form to request 0896FB15A0100E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0896FB15A0100E.The price and lead time for 0896FB15A0100E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0896FB15A0100E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


