0845240004-04-S9-D
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0845240004-04-S9-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0845240004-04-S9-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0845240004-04-S9-D |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | 4" PRE-CRIMP A1857/19 SLATE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.264 | $1.084 | $0.981 | $0.903 | $0.774 | |
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 18 AWG |
|---|---|
| Series: | ML-XT, XRC |
| Number of Rows: | 1 |
| Number of Conductors: | 1 |
| Length: | 4.00" (101.60mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Slate 18 AWG Jumper Lead Pin to Pin Nickel 4.00" (101.60mm) |
| Contact Finish Thickness: | 80.0µin (2.03µm) |
| Contact Finish: | Nickel |
| Contact End: | Pin to Pin |
| Color: | Slate |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0845240004-04-S9-D, use the request quote form to request 0845240004-04-S9-D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0845240004-04-S9-D.The price and lead time for 0845240004-04-S9-D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0845240004-04-S9-D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
