0805D820J251KHT
Knowles NOVACAP
0805D820J251KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805D820J251KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805D820J251KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.054" (1.37mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Lead Spacing:-
Failure Rate:-
Detailed Description:82pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:82pF